Zakup mieszkania. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

    Zakup mieszkania. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

    Zakup mieszkania. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie? Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, należy brać pod uwagę wiele wytycznych. Ceny nieruchomości za metr kwadratowy nie należy do tanich, często jest współfinansowany przez kredyt bankowy. Dlatego liczne kwestie muszą zostać bardzo starannie sprawdzone. Co należy sprawdzić, aby mieć pewność, że określone mieszkanie będzie idealne? Jak prawidłowo działać, aby nie tracić czasu i pieniędzy, wszystko bardzo sprawnie się odbywało?

    Lokalizacja naszego nowego mieszkania

    Zakup mieszkania. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?
    Zakup mieszkania. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

    Wybierając mieszkania na rynku pierwotnym, wtórnym w dużych miastach, trzeba określić swoje potrzeby odnośnie lokalizacji inwestycji. Lokalizacja powinna być dokładnie sprawdzone. Mowa tutaj o takich kwestiach jak dogodności komunikacyjne, dostęp do placówek handlowych, usługowych, edukacyjnych. Możliwość znalezienia w okolicy terenów służących rekreacji. Nie należy również zapominać o takich sprawach jak choćby przyszłe inwestycje w danej lokalizacji. Przydatne są tutaj miejscowe plany zagospodarowania, jednoznacznie mówiące, co może znaleźć się za jakiś czas w sąsiedztwie. Naturalnie, im lepsza lokalizacja, tym trzeba liczyć się z wyższą ceną metra kwadratowego.

    Ostateczna cena nieruchomości

    Przeglądając oferty mieszkań, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, warto skupiać się tylko na tych, które są w zasięgu finansowym. Mieszkanie na osiedlu znacznie oddalonym od centrum będzie tańsze od tego w pobliżu centrum, czy też okolicy, która ma kompletną infrastrukturę. Czasami lepiej więc przeprowadzić się na peryferia, ale posiadać większy metraż mieszkania.

    Metraż mieszkania gwarantujący komfortowe życie

    Rodzina z dziećmi będzie szukała większego metrażu. Single, osoby młode, nie muszą kupować od razu 80 metrów kwadratowych. Każdy powinien więc dokładnie określić sobie widełki metrażu, wśród których będzie wyszukiwał oferty. Pamiętać należy, że mieszkanie kupuje się na długie lata, dlatego nie może być tutaj miejsca na pomyłki. Warto również zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń. Ilość pokoi, wielkość kuchni, salonu czy łazienki ma przecież duże znaczenie przy ostatecznych wyborach.

    Standard wykonania i technologia inwestycji

    Kwestie budowlane muszą być bardzo dokładnie sprawdzone. Wybierając nowe mieszkanie, koniecznie trzeba zdobyć informacje o tym, w jakim standardzie zostało wykonane. Jaka była technologia budowana, ile warstw mają szyby, z czego wykonana jest stolarka okienna, co kryje się pod stwierdzeniem standard deweloperski. To tylko kilka elementów do sprawdzenia. Wykorzystanie na budowie niezbyt dobrych materiałów, elementów konstrukcyjnych będzie skutkowało szybszemu zużyciu. Dodatkowo np. kiepskie okna, to problem z wyższymi rachunkami za ogrzewanie.

    Od kogo kupujemy, czyli prześwietlenie sprzedawcy

    Kupując na rynku pierwotnym, należy koniecznie prześwietlić dewelopera. Sprawdzić jego sytuację finansową, wcześniej zrealizowane inwestycje, a także poszukać na jego temat opinii np. w internecie. Korzystając z pośrednictwa biura nieruchomości, dobrze jest wybierać te najbardziej renomowane, mające opinie rzetelnych.

    Znalezione w sieci :
    https://www.elmon.pl/czy-warto-zainwestowac-w-mieszkanie-w-kamienicy/
    https://www.pociemku.pl/jak-dobrze-kupic-mieszkanie/
    https://pixter.pl/sprzedaz-mieszkania-w-szczecinie/